Pellet - skuteczna alternatywa dla paliw tradycyjnych!

Pellety ekologiczne i ekonomiczne

pelet ekologiaPellet określa się jako granulat albo śrut drewniany, który jest obecnie bardzo popularny w wielu krajach i chętnie wykorzystywany między innymi ze względu na to, że jest to rozwiązanie ekologiczne. Między innymi właśnie dlatego ten element sprawia, że pellet budzi tak duże zainteresowanie klientów.

Pellety są charakterystycznym paliwem odnawialnym, które ma ekologiczny charakter. To przetworzone paliwo stałe. Granulat jest produkowany z drewna albo z jego odpadów, które powstają w czasie jego obróbki. Wszystkie te elementy poddawane są działaniu wysokiego ciśnienia i prasowane, dzięki czemu tworzy się z nich cylindryczne kształty.

Pellet może mieć gęstość o różnych wielkościach i to będzie decydować o tym jaka będzie masa takiego granulatu na metr sześcienny. Jest to materiał, który ma niską wilgotność, dlatego ma wysoką kaloryczność i daje dużo ciepła. Pellet charakteryzuje się dużą wygodą w trakcie użytkowania, ponieważ jest to materiał, który nie brudzi i spala się praktycznie w całości pozostawiając niewielkie ilości popiołu. Wszystko zostaje więc doskonale wykorzystane i dlatego nie będzie tutaj takich problemów jakie niekiedy pojawiają się w przypadku węgla czy innych materiałów służących jako opał.

pelet worekPellet w naszym kraju sprzedawany jest w workach w różnych ilościach i rozmiarach, dzięki czemu bez problemu można kupić ten produkt w takiej ilości jaka jest nam potrzebna. Do ogrzania domu potrzeba około 5 ton na rok i będzie to pozwalało na oszczędności w stosunku do wydatków, jakie trzeba ponieść przy kupowaniu innych forma paliwa.

Zainteresowanie pelletem rośnie zarówno w naszym kraju jak i też w innych krajach Europy. Cechą charakterystyczną jest to, że pellet cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Między innymi właśnie dlatego również jego produkcja rośnie i coraz częściej możemy się z nim spotkać. Z używania pelletu mamy bardzo wiele różnorakich korzyści, dlatego będzie można spokojnie decydować się na wykorzystywanie tego materiału, gdy chce się stworzyć w swoim domu nowoczesny kocioł CO.