Pellet - skuteczna alternatywa dla paliw tradycyjnych!

Piece na pelet – piękne nie tylko one, ale i przyłącze

piecyk na pelet w domuWe Włoszech zauważyłem po raz pierwszy, jak ogromnie zróżnicowane są oferowane tam piece na pellet. Urządzenia te cieszą się tam dużym zainteresowaniem między innymi ze względu na swoją wyjątkową formę estetyczną. Niektóre mogą się stać największą ozdobą salonu i będą przyciągać wzrok użytkowników. Oczywiście oferowane tam piecyki charakteryzują się nowoczesnością i pozwalają na to, by spalanie peletu, było odpowiednie kontrolowane i dokonywało się w należytych warunkach.

Każdy piec ma pilota, który pozwala na to, by nim skutecznie sterować. Poza tym przygotowane są również specjalne panele sterujące z wyświetlaczem, na którym pojawiają się wszystkie istotne elementy związane z pracą takiego urządzenia. W odróżnieniu od kominka piec na pelet można rozpalić zdalnie, ponieważ będzie on sam wzniecał żar.

Piece mogą być powietrzne i wdmuchują one ciepłe powietrze do pomieszczeń albo wodne, które musza być podłączone pod instalację CO. Bardzo ważne jest to, że takie urządzenia są lekkie i można je spokojnie podłączyć praktycznie w każdym budynku. Nie będzie także trzeba posiadać specjalnych przyłączy do komina, ponieważ wystarczy, że będzie podłączenie do rury kwasoodpornej, która będzie odprowadzała powstające toksyny.

piec peletPrzygotowywane rury do przyłączy są obecnie mocno zróżnicowane, jeśli chodzi o ich średnicę. Jednak spowodowane jest to tym, że są to wloty, które dopasowane są do piecyków w należyty sposób. Wykonuje się je z blachy stalowej. Zazwyczaj mają czarny kolor. Przygotowywane są oczywiście w taki sposób, by zastosować na nich specjalne pokrycie, które będzie w należyty sposób chronić taką instalację przed korozją a jednocześnie będzie miała ona efektowny wygląd. Estetyka jest tutaj bardzo ważna ponieważ bardzo często instalacje nie są zasłaniane i będą bardzo dobrze widoczne.

Do malowania wykorzystuje się specjalną farbę, która będzie pracować nawet w wysokich temperaturach i nie ulegnie zniszczeniu. Wszystkie takie wyroby muszą spełnić normy jakościowe, ponieważ trzeba się starać o to, by piecyki były należycie bezpieczne dla użytkowników, którzy będą je wykorzystywać.