Pellet - skuteczna alternatywa dla paliw tradycyjnych!

Kominki i piecyki na pellet

piecyk na peletPiecyki wolnostojące, które wykorzystują pellet to obecnie coraz bardziej popularne rozwiązanie, które charakteryzuje się wyjątkową nowoczesnością. Jest to doskonała alternatywa dla tych rozwiązań, w których wykorzystuje się spalanie drewna.

Najważniejszą cechą takich piecyków będzie to, że można je wygodnie obsługiwać. Są bardzo proste i wygodne w obsłudze. Po zasypaniu podajnika pelletem będzie można oczekiwać, że urządzenie samo doprowadzi do rozpalenia i wszystko będzie dalej działo się automatycznie i nie będzie wymagało żadnej pracy pod nas. Podany na palenisko pellet jest rozpalony przez elektryczną zapalarkę.

Takie piece wydają się być bardzo proste, ale tak naprawdę jest w nich sporo elektroniki, która decyduje o ich funkcjonowaniu. W sumie gwarantuje ona sprawną obsługę i podejmuje analizę bardzo wielu parametrów na podstawie danych, które są przez te czujniki przyjmowane i zbierane. Tutaj nie chodzi tylko o wygodę, ale przede wszystkim tak daleko posunięte analizy gwarantują, że możemy uzyskać maksymalną efektywność takiego pieca. W ten sposób zminimalizuje się koszty oraz uda się stworzyć taką instalacje, która będzie ekologiczna.

piecyk na pelletDo sterowania przepływem powietrza używa się specjalnego wentylatora, który ma działać podobnie do sprężarki, która zasysa powietrze z zewnątrz a potem wypuszcza je przez kanały wentylacyjne. W ten sposób dym wyrzucany jest do komina. W ten sposób sprzęt staje się dla nas wygodny a wszystkie automatyczne systemy decydują o jego świetnym funkcjonowaniu. W ten sposób zmniejsza się także ilość powstających zabrudzeń co dla niektórych także będzie ważne. Dzięki temu rzadziej będzie trzeba prowadzić zabiegi, które będą polegały na tym, że czyszczona będzie szyba i opróżniany pojemnik. Pellet będzie bowiem generował dużo mniej popiołu niż piece, które się opala drewnem.